Skocz do treści

Polonia Vorarlberg

Stowarzyszenie Polaków w Vorarlbergu

Verein der Polen in Vorarlberg

Andrzejki 2019

Tagi:
Andrzejki 2019

Zgodnie z planem, czyli 30 listopada, w Landgasthof Löwen w Sulz odbyły się nasze coroczne Andrzejki. Była to wyjątkowo udana impreza. Przede wszystkim ze względu na dużą frekwencję. Sala, w której znajduje się 80 miejsc siedzących była wypełniona po brzegi. Stało się to w głównej mierze dlatego, gdyż na zabawę przybyła liczna grupa naszych rodaków z Bludenz i okolic. Na uwagę zasługuje także fakt, że na naszej zabawie gościliśmy około 10 osób ze Słowacji.

Krótko po rozpoczęciu zabawy, bo już o godz. 19:00 został otwarty bufet. Bufet ten był tym razem wyjątkowo bogaty, ponieważ oprócz ok. 10 ciepłych dań, był także duży wybór sałat i innych dodatków. Szczególnie okazale i kolorowo prezentował się stół z deserami, ciastkami i owocami.Nic więc dziwnego, że uczestnicy zabawy chętnie korzystali z szerokiej gamy bufetowych smakołyków.

Zabawę rozpoczęliśmy o godz. 18:00. Na uznanie zasługuje fakt, że zdecydowana większość uczestników przybyła do lokalu punktualnie. Początkowo, jak zazwyczaj,  tylko nieliczni gościli na parkiecie. Sytuacja zmieniła się diametralnie po spożyciu posiłku. Parkiet się zapełnił i taki pozostał aż do końca zabawy. To, że wszyscy tak chętnie tańczyli, było niewątpliwie zasługą naszego DJ’a. Pomimo różnych muzycznych gustów, starał się on spełniać życzenia publiczności. DJ MOC, bo tak się artystycznie nazywa, grał u nas po raz pierwszy. Jest naszym rodakiem mieszkającym na stałe w Niemczech.

Zabawę z wielkim żalem, zakończyliśmy krótko po północy. Niestety, takie są reguły lokalu, w którym się bawiliśmy. Wbrew temu,  tegoroczne Andrzejki po raz kolejny, możemy zaliczyć do bardzo udanych imprez.