Skocz do treści

Polonia Vorarlberg

Stowarzyszenie Polaków w Vorarlbergu

Verein der Polen in Vorarlberg

„Bal Polonii 2020“ za nami

Tagi:
„Bal Polonii 2020“ za nami

Karnawał 2020 zakończyliśmy „z przytupem“, bawiąc się na naszym corocznym „Balu Polonii“.  Bal ten odbył się w „ostatkową“ sobotę, a więc był ostatnią szansą zabawy przed postem wielkanocnym. Tegoroczna impreza odbyła się w „nowym“ miejscu, gdyż tym razem była to sala w „Gemeinde Centrum“ w Ludesch. Lokal ten okazał się bardzo dobrym miejscem na organizowanie tego typu imprez. Dużym plusem jest fakt, że lokal ten połączony jest z restauracją „Franzoi“, która zajęła się stroną gastronomiczną oraz obsługą sali. Do dyspozycji uczestników został przygotowany okazały bufet z dużym wyborem dań ciepłych, surówek oraz innych dodatków. Według opinii wielu gości, wszystkie serwowane potrawy były bardzo smaczne.

Zabawa  rozpoczęła się o godz. 19:00 i zgodnie z obietnicą, ci którzy przybyli punktualnie, zostali przywitani lampką sekta. Na bal przybyły 62 osoby, a wśród nich nasi rodacy z Lichtensztajnu, Szwajcarii i Niemiec. Gościliśmy także liczną grupę, zamieszkałych tutaj, naszych przyjaciół ze Słowacji.

Tegoroczny bal był balem przebierańców, więc wielu uczestników przybyło w karnawałowych przebraniach. Fakt ten stworzył specyficzną, kolorową scenerię, zarówno osób siedzących na sali, jak również tańczących na parkiecie. Tańczono chętnie, gdyż parkiet zajęty był od początku do końca zabawy. Było to niewątpliwie zasługą zespołu „Kontrast“, który miał w swoim repertuarze nie tylko „disco polo“ czy starsze polskie utwory, ale również znane światowe standardy. Członkowie zespołu „Kontrast“, którzy przyjechali do nas z Polski, są nam już znani z poprzednich zabaw, więc było nam przyjemnie ich znowu gościć.

Zabawa zakończyła się o drugiej po północy, a tegoroczny „Bal Polonii“, według opinii wielu uczestników, był  jedną z najbardziej udanych imprez organizowanych dotychczas przez naszą Polonię.