Skocz do treści

Polonia Vorarlberg

Stowarzyszenie Polaków w Vorarlbergu

Verein der Polen in Vorarlberg

Kulig zaliczony

Kulig zaliczony

Zacznę od podziękowania Andrzejowi Jasińskiemu za kontynuację realizacji pomysł dorocznego kuligu, za jego wkład pracy w przygotowanie całego przedsięwzięcia i dbanie o wszystko na miejscu. Wszyscy, którzy wzięli udział wiedzą, że nie doszło do skutku poranne wejście do schroniska „Neuhornbachhaus”(1700m.npm.). Tym razem zakaz wejścia na szlak ze względu na zagrożenie lawinowe był bezwzględną przeszkodą.

W samym przejeździe zaprzęgiem konnym uczestniczyło 70 osób. Jeździły 3 „powozy” co dało w sumie 7 kursów. Zatem należy uznać, że kulig wciąż cieszy się w narodzie sporym powodzeniem.

Z relacji jednej z grup wynika, że woźnica nawet częstował sznapsikiem. Na miejscu biwakowym cały czas płonęło duże ognisko. Każdy mógł się ogrzać i upiec jedzonko. Wprawdzie śniegu w tym miejscu było dużo, przez co warunki rzeczywiście polowe i zimowe, ale pomysłowość rodaków pozwoliła ogarnąć przestrzeń i powstało całkiem ciekawe obozowisko. Mieliśmy bufet z piwkiem, grzańcem i grochówką grzaną nad ogniskiem. Cała około ponad stuosobowa grupa bawiła się do zapadnięcia całkowitych ciemności.

Chcę jeszcze szczególnie podziękować Poli za ugotowanie smacznej grochówki. Również całej rodzinie Państwa Pikman. Tego dnia Wasz wkład pracy był dla nas ogromną pomocą.

W galerii zamieściłem kilka zdjęć.