Skocz do treści

Polonia Vorarlberg

Stowarzyszenie Polaków w Vorarlbergu

Verein der Polen in Vorarlberg

Relacja z zawodów w kręgle z 28 kwietnia 2018

Relacja z zawodów w kręgle z 28 kwietnia 2018

Wczoraj rozegraliśmy kolejną rundę tegorocznych rozgrywek kręglarskich. A oto krótka relacja:

Z pewnością było to jedno z najliczniej obsadzonych spotkań treningowych ze wszystkich dotychczas rozegranych. Frekwencja porównywalna z Mistrzostwami. Grało nas 28 osób, plus spora grupa osób towarzyszących, w skutek czego opanowaliśmy w całości lokal. Graliśmy na wszystkich czterech torach, a zawody przebiegły bardzo sprawnie. Rozpoczęliśmy zgodnie z planem, punktualnie o 18:30, a definitywny koniec był o 21:30. Wśród graczy było 6 kobiet i pięcioro młodzieży. Szczególnie silną grupę stanowiła rodzina Wysockich. Tym razem przybyła ich 5 osobowa reprezentacja.

Sprawny przebieg rozgrywek nie byłby możliwy bez pomocy innych uczestników. Dlatego szczególnie chcę podziękować sędziom przy stolikach za ich uważne i dokładne prowadzenie zawodów. Byli to już wypróbowani Rysiu Szumilas, Prokopiak Stefan, Grzesiu Podsiadło i niezawodna Ola Kaleta.

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy wcześniej zgłosili swój udział. Z punktu widzenia organizacyjnego, te zgłoszenia są kluczowe dla punktualnego rozpoczęcia gry. Tym razem zgłoszenia przyszły od 26 graczy, to prawie 100 %. Super.

Tę edycję zdominował Tadeusz Lipka. Tak jest zawsze kiedy się u nas pojawi. Wiadomo, zawodowiec. Oczywiście wygrał z ogromną 66 punktową przewagą nad następnym zawodnikiem. Fakt ten odnotowujemy dla porządku, jednak zgodnie z dawno już przyjętą zasadą do końcowej klasyfikacji nie bierzemy pod uwagę wyników Tadeusza. Zawsze jednak cieszymy się z jego profesjonalnego pokazu kręgli.

W tej sytuacji zwyciężył doskonale dysponowany Ryszard Szumilas przed Pawłowskim Januszem i Grzesiem Podsiadło. Odnotować należy wysokie piąte miejsce koleżanki Moniki Wysockiej i najlepszej wśród młodzieży Weroniki Wysockiej. Na 9 miejscu ex aequo znaleźli się Kuca Marek i Pikaman Ryszard.

W turnieju Gran Prix 2018, klasyfikacji:
– na największą liczbę punktów prowadzi Andrzej Jasiński z wynikiem 33 punkty. Należy zauważyć, że poziom był wysoki, bo jeszcze czterech innych graczy przekroczyło liczbę 30 w jednej kolejce rzutów. Oczywiście Tadeusz Lipka był bezkonkurencyjny i zrobił to 6 razy.
– młodzieży przewodzi Wysocka Weronika, a na uwagę zasługuje drugie miejsce Rogera Frank.
– w ogólnej klasyfikacji pierwszy jest Szumilas Ryszard, a na podium są jeszcze Podsiadło Grzegorz i Prokopiak Stefan.

Dziękuję wszystkim za udany wieczór i już dziś zapraszam na kolejny turniej tym razem w Bowling w Bludenz.

Wszystkie wyniki w pliku PDF poniżej.