Skocz do treści

Polonia Vorarlberg

Stowarzyszenie Polaków w Vorarlbergu

Verein der Polen in Vorarlberg

„Romantische Strasse” – relacja

„Romantische Strasse” – relacja

Właśnie mamy za sobą kolejną świetną wycieczkę. W organizacji wycieczek zawsze idealnie sprawdza się niezawodny Stefan Prokopiak. Tegoroczna propozycja to był przejazd przez „Romantische Strasse” w Niemczech. Nasza trasa była tylko częścią tego pięknego szlaku. Nie byliśmy w stanie zobaczyć wszystkiego, ale za to fajnie spędziliśmy dwa słoneczne dni.

Pierwszy postój to urocze miasteczko Nördlingen. Zrobiliśmy sobie przechadzkę uliczkami do Rynku i tu część z nas skorzystała z koncertu w tutejszym kościele protestanckim, a pozostali degustowali lokalne napoje.

Drugim celem była miejscowość Dinkelsbühl. Odbyliśmy spacer wzdłuż miejscowych plantów i dotarliśmy do Rynku, gdzie odbywał się miejscowy festyn. Przy gwarze muzyki smakowaliśmy lokalne przysmaki i zjedliśmy obiad. Po czym udaliśmy się w kierunku Würzburga. Tu mieliśmy zamówioną degustację win w miejscowej winnicy u Państwa Grünewald. Zaplanowanych było sześć gatunków win, do tego obfity poczęstunek z lokalnych wyrobów wędliniarskich i serowych. Wina chyba nam posmakowały, bo na koniec zabraliśmy ze sobą zakupionych kilka pełnych kartonów.

Na nocleg dotarliśmy akurat na finał pucharu Niemiec, a wynik wszyscy wiedzą jaki był. Sam Hotel to jeden z lepszych w jakich w ostatnich czasach się zatrzymaliśmy, a tak obfitego i smacznego śniadania dawno nikt z nas nie jadł. Program na ten dzień był bogaty. Ostatecznie zdecydowaliśmy się obejrzeć „Rezydencję Biskupów” pałac zapierający dech w piersiach kunsztem architektonicznym. Z pełnym przekonaniem polecam wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli. Następnie przeszliśmy się spacerowym tempem na zamek stojący na wzgórzu, skąd rozciąga się niesamowity widok na miasto i okolice. Na tym zakończyliśmy zwiedzanie. Resztę czasu spędziliśmy w restauracyjnym ogrodzie, gdzie serwowano nam smaczny obiad.

W doskonałych nastrojach około 20:00 wróciliśmy do domu.

Wkrótce w galerii będzie relacja fotograficzna.