Skocz do treści

Polonia Vorarlberg

Stowarzyszenie Polaków w Vorarlbergu

Verein der Polen in Vorarlberg

Spotkanie noworoczne

Tagi:
Spotkanie noworoczne

Spotkaniem noworocznym rozpoczęliśmy cykl wydarzeń, przewidzianych na rok 2020. Jak dotychczas, spotkanie nasze zostało poprzedzone Mszą św., która rozpoczęła się o godz. 15:00. Ale przygotowania do spotkania zaczęły się już dużo wcześniej. Oprócz przygotowania kuchni, bufetu i stoiska z ciastami, trzeba było przede wszystkim, udekorować salę na zabawę karnawałową dla dzieci.

Jest już naszą tradycją, że dzieci przychodzą na zabawę karnawałową poprzebierane. Tradycją jest także stoisko, na którym malowane są twarze dzieci. Tym razem malowaniem zajęła się Kasia, która upiększała twarze dzieci stosownie do przebrania. Kasia poprowadziła także zabawę na parkiecie. Do zabawy włączyły się również mamy, ponieważ część dzieci miała zaledwie po kilka lat.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił nam profesionalny DJ Speedy, który kilka dni wcześniej  wyraził chęć zajęcia się oprawą muzyczną imprezy. Tym samym zasłużył sobie na duże uznanie i podziękowania, a szczególnie za to, że za tą przysługę nie żądał zapłaty.

Wszystkie dzieci, które przybyły na zabawę, otrzymały od naszej polonijnej organizacji: parówkę z pieczywem oraz pączek i napój – gratis!

Z żalem musimy stwierdzić, że frekwencja na tegorocznej zabawie nie była zbyt wysoka. Wiele dzieci nie mogło przybyć z powodu panującej grypy. Mamy nadzieję, że dla dzieci,   które wzięły udział w zabawie, była ona wielkim i miłym przeżyciem.