Skocz do treści

Polonia Vorarlberg

Stowarzyszenie Polaków w Vorarlbergu

Verein der Polen in Vorarlberg

Świąteczne spotkanie 2019

Tagi:
Świąteczne spotkanie 2019

Naszym Świątecznym spotkaniem zakończyliśmy cykl wydarzeń polonijnych przewidzianych na ten rok. Przedświąteczne spotkania zawsze gromadzą dużą liczbę uczestników. Podobnie było tym razem. Na spotkanie przybyło ponad 100 osób. Niewątpliwie głównym powodem tak dużej frekwencji jest udział w spotkaniu św. Mikołaja.

Nasze spotkanie, tradycyjnie już, zostało poprzedzone uroczystą Mszą św., którą celebrował O. Makary. Świąteczny klimat tej mszy wzbogaciła polonijna grupa wokalna „Polonia“, śpiewając polskie kolędy.

Jeszcze przed mszą duża grupa naszych koleżanek i kolegów przygotowywała salę wraz z jej zapleczem na przyjęcie gości. Najpierw zostały ustawione stoły, a następnie ułożono na nich świąteczną dekorację. Została także ubrana choinka.

Kiedy przed godz. 15:00 zaczęli pojawiać się pierwsi goście, wszystko było na ich przyjęcie już przygotowane. Kasa była otwarta, działał bar, gdzie oprócz kawy herbaty i innych napojów serwowany był także grzaniec. Z kuchni wydobywały się smakowite zapachy czerwonego barszczu z uszkami oraz zupy grzybowej. Czynne było też stoisko z upieczonymi przez nasze panie wspaniałymi, domowymi wypiekami.

Kiedy uczestnicy naszego świątecznego spotkania zajęli już miejsca na sali, rozpoczęła się częśċ oficjalna. Najpierw O.Makary oraz prezes Stowarzyszenia złożyli obecnym życzenia świąteczno – noworoczne, a następnie uczestnicy spotkania składali sobie życzenia nawzajem, dzieląc się opłatkiem. Miłą niespodzianką tegorocznego spotkania był występ dzieci ze szkółki języka polskiego, pod przewodnictwem Anety Heufelder. Wkrótce po występie na salę przybył, długo oczekiwany przez dzieci i ich rodziców, Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki. Mimo, iż Mikołaj i Śnieżynka mocno się starali, to i tak upłynęło sporo czasu zanim wszystkie 34 dzieci otrzymały mikołajowe paczki.

Dla osób zaangażowanych w przygotowanie spotkania był to długi i pracowity czas, ale czas ten nie poszedł na marne. Spotkanie to dostarczyło uczestnikom mnóstwo miłych wrażeń, a organizatorom i pracującym dało satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.